Cyklonowe systemy wentylacji

Systemy filtracyjne NOVA CVS to kompleksowe rozwiązania oferujące wyjątkowe połączenie najwyższej jakości, bezpieczeństwa i wydajności.

Kompletny system filtracji NOVA CVS wyposażony w komorę filtracyjną UV-C umożliwia separację cząstek tłuszczu ze skutecznością dochodzącą do 99,99% wraz z oczyszczeniem wywiewanego powietrza z nieprzyjemnych zapachów. Nasze systemy dzięki podwyższonej efektywności filtracji oraz opcjonalnym systemom gaśniczym spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Rozwiązania NOVA CVS projektowane są z uwzględnieniem kryterium optymalizacji kosztów użytkowania systemu wentylacyjnego.

Zarówno filtry NOVA CVS, jak i obudowy okapów zostały opracowane i przetestowane przy użyciu najnowocześniejszej analizy CFD (Computational Fluid Dynamics). Analiza CFD jest stosowana do projektowania i optymalizacji samochodów Formuły 1, badań i rozwoju w promach kosmicznych oraz w wielu innych zaawansowanych zastosowaniach inżynierii mechanicznej i przemysłowej.

Nowoczesne rozwiązanie do oczyszczania powietrza oferuje również dezodorujące i dezynfekujące fotokatyliczne urządzenie UV-C z zastosowaniem technologii UV i nanotechnologii TiO 2. Można je stosować wszędzie tam, gdzie występują nieprzyjemne zapachy i szkodliwe związki organiczne. Usunięte zostaną również zarodniki pleśni, grzyby, wirusy i bakterie. Urządzenie wykorzystuje synergiczne oddziaływanie promieniowania UVC i fotokatalizatora z dwutlenkiem tytanu. W urządzeniu znajdują się wentylatory, które wymuszają cyrkulację powietrza w pomieszczeniu, które chcemy oczyścić z zapachów i zdezynfekować. Powietrze jest najpierw poddawane dezynfekującemu promieniowaniu ultrafioletowemu, a następnie przepływa poprzez urządzenie, dotykając aktywowanego światłem UV fotokatalizatora.

Oczyszczanie powietrza przy użyciu autonomicznego generatora ozonu NOVA CVS jest jedną z najskuteczniejszych i najwydajniejszych procedur dezynfekcji. Urządzenia NOVA dzięki zastosowaniu unikalnej technologii produkcji ozonu można stosować wszędzie tam, gdzie występują nieprzyjemne zapachy i szkodliwe związki organiczne.

Ozon (O3) napotykając zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu wchodzi z nimi w reakcję chemiczną, powodując ich natychmiastowe utlenienie. Trzeci atom tlenu w jego cząsteczce sprawia, że jest bardzo aktywny. Natychmiast łączy się z cząsteczkami zanieczyszczeń, takimi jak zapachy, bakterie, wirusy lub pleśń i rozkłada je na mniej szkodliwe związki. Pozostały ozon samoczynnie rozpada się do O2, co sprawia, że jest on bardzo przyjazny środowisku.

Główną zaletą ozonu w porównaniu z innymi metodami dezynfekcji jest możliwość skutecznego oczyszczania dużych powierzchni. Wytworzony gaz, może dotrzeć do każdego zakamarka pomieszczenia, dezynfekując całą przestrzeń. Autonomiczny generator ozonu NOVA CVS działa nawet gdy występuje podwyższona wilgotność i nie wytwarza szkodliwych produktów ubocznych w postaci związków azotu, generowanych przez inne tradycyjne urządzenia ozonujące. Cząsteczki ozonu wytwarzane przez urządzenie (powiązane orbitalnie) ulegają degradacji szybciej niż w przypadku tradycyjnych technologii. Dzięki przyspieszeniu rozpadu ozonu można w skróconym do minimum czasie w bezpieczny sposób ponownie korzystać z pomieszczeń bez konieczności wietrzenia.